Results of the CSNet Olympiad

  Results of the Olympiad "Computer Systems and Networks" - 2019

The second stage of the All-Ukrainian Student Olympiad "Computer Systems and Networks" was held on April 17-19, 2019 on the basis of the Department of "Computer and Information Systems" of Kremenchug National University named after Mykhailo Ostrogradsky.

The Olympiad was held with a support of

Results of the personal competition of the second round of the Olympiad

"Computer Systems and Networks" in speciality "Computer Engineering"

Venue: Kremenchug Mykhailo Ostrohradskyi National University 

Last name, First name

Mark

University

Place

Карабаш Євгеній Олександрович

89

КрНУ ім. М. Остроградського

1

Михайліченко Ігор Володимирович

74

ХНУРЕ

2

Козачков Владислав Георгійович

72

ОНУ ім. І.І. Мечникова

2

Гедеон Томас Степанович

69

ДВНЗ УжНУ

3

Амарій Анатолій Миколайович

65

ЧНУ ім Ю. Федьковича

3

Серіков Антон Ігорович

65

ХНУРЕ

3

Порошенко Антон Ігорович

64

ХНУРЕ

4

Іванцов Олександр Дмитрович

64

ХНУРЕ

4

Белзюк Марія Степанівна

64

ЧНУ ім Ю. Федьковича

4

Яворський Євгеній Юрійович

64

ОНУ ім. І.І. Мечникова

4

Казьміна Дарина Радіонівна

60

ХНУРЕ

5

Жевагін Артем Андрійович

60

ДВНЗ УжНУ

5

Муратов Вадим Євгенович

59

ХНУРЕ

6

Базавлук Дмитро Сергійович

57

КрНУ ім. М. Остроградського

 

Лисенко Антон Сергійович

56

ДНУЗТ ім. В. Лазаряна

 

Кравченко Світлана Андріївна

55

КрНУ ім. М. Остроградського

 

Спрун Олександр Павлович

55

СумДУ

 

Зданєкін Богдан Миколайович

54

КрНУ ім. М. Остроградського

 

Пензеник Андрій Андріянович

52

ДВНЗ УжНУ

 

Буцій Роман Андрійович

52

ТНТУ ім. І. Пулюя

 

Ладіков Михайло Юрійович

52

ПНТУ ім. Ю.Кондратюка

 

Воробйов Олександр Сергійович

52

КрНУ ім. М. Остроградського

 

Олійник Дмитро Андрійович

51

ДНУЗТ ім. В. Лазаряна

 

Копитько Артем Володимирович

51

ОНУ ім. І.І. Мечникова

 

Мічак Андрій Вікторович

50

НУБіП України

 

Мороз Едуард Вадимович

49

СумДУ

 

Склянчук Олександр Миколайович

48

Луцький НТУ

 

Богданов Ігор Сергійович

48

Херсонський НТУ

 

Стеценко Дмитро Володимирович

48

СумДУ

 

Ізотов Дмитро Ігорович

47

КНУ ім. Траса Шевченка

 

Ілюшик Роман Сергійович

46

Луцький НТУ

 

Малигін Богдан Ігорович

46

НТУ ХПІ

 

Левченко Ярослав Сергійович

46

Херсонський НТУ

 

Ольшевський Олег Вадимович

43

Луцький НТУ

 

Барабаш Валентин Валентинович

43

ДНУЗТ ім. В. Лазаряна

 

Фоменко Дмитро Андрійович

42

НТУ ХПІ

 

Гамаюнов Нікіта Дмитрович

41

НУБіП України

 

Мосін Дмитро Олександрович

41

ДВНЗ КНУ

 

Волоський Володимир Петрович

41

ТНТУ ім. І. Пулюя

 

Бєліков Даніїл Юрієвич

38

ДВНЗ ДНТУ

 

Конопницький Михайло Олександрович

33

ЧНУ ім Ю. Федьковича

 

Загоруйко Іван Валерійович

33

КрНУ ім. М. Остроградського

 

Кужіль Павло Миколайович

32

ТНТУ ім. І. Пулюя

 

Шванік Сергій Михайлович

32

ННППУ УІПА

 

Кошелев Вадим Вадимович

31

ННППУ УІПА

 

Басов Богдан Володимирович

30

ДВНЗ ДНТУ

 

Мартинюк Врлодимир Анатолійович

30

ДВНЗ КНУ

 

Дубовик Олександр Юрійович

30

ЧНУ ім Ю. Федьковича

 

Омельченко Дмитро Іванович

29

ДВНЗ КНУ

 

Ванда Владислав Юрійович

29

ННППУ УІПА

 

Кікачеішвілі Богдан Сергійович

27

ДВНЗ КНУ

 

Новіченко Анатолій Сергійович

25

ННППУ УІПА